Cele 72 de nume ale lui Dumnezeu

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Cele 72 de nume ale lui Dumnezeu

Mesaj  Guest la data de 2011-03-29, 14:00

Asa cum ne spun cei din Assassin's creed brotherhood si pe net 1419 1420 1421 adica Exodul cap 14 versetul 19-20-21 gasim cele 72 de nume ale lui Dumnezeu.
Am sa va dau un indiciu, un citat care apare in cartea Codul lui Oreste "Tu citesti randuri negre, eu citesc randuri albe."

Guest
Vizitator

Sus In jos

Re: Cele 72 de nume ale lui Dumnezeu

Mesaj  Guest la data de 2011-03-29, 14:04

Daca e o sa deschid si un topic cu "Biblia simbolica"Very Happy.

P.S:Nimic nu e ceea ce pare a fi:P

Guest
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  EnSabahNur2 la data de 2011-03-29, 23:15

atotstiutor_eufacfaculta a scris:Asa cum ne spun cei din Assassin's creed brotherhood si pe net 1419 1420 1421 adica Exodul cap 14 versetul 19-20-21 gasim cele 72 de nume ale lui Dumnezeu.
Am sa va dau un indiciu, un citat care apare in cartea Codul lui Oreste "Tu citesti randuri negre, eu citesc randuri albe."

Daca tot ai deschis acest topic, era ceva daca postai cele 72 nume ale lui Dumnezeu.
Nu am inteles pentru ce este indiciul.
EnSabahNur2
Admin

Vezi profilul utilizatorului http://ensabahnur2.forumsmotions.com

Sus In jos

Mesaj  Guest la data de 2011-03-30, 18:33

Citatul e simbolic, tot ce e in lumea asta ii simbolic. Mesajele, informatiile sunt simbolice. Trebuie sa citesti mult despre istorie si sa cunosti aceste semne sau simboluri si ce ar dori sa reprezinte

Guest
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Guest la data de 2011-03-30, 18:35

Si numele depinde de limba. Nu cred ca intelege cineva ebraica si in engleza pt fiecare nume sunt 3 variante. Oricum lb engleza nu e tot una cu romana si cu ebraica. Da se pot vedea primele 3-4 litere din numele lor.

Guest
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  EnSabahNur2 la data de 2011-03-30, 19:18

atotstiutor_eufacfaculta a scris:Citatul e simbolic, tot ce e in lumea asta ii simbolic. Mesajele, informatiile sunt simbolice. Trebuie sa citesti mult despre istorie si sa cunosti aceste semne sau simboluri si ce ar dori sa reprezinte

Ma refeream de ce ai pus citatul, nu ca nu am inteles ce simbolizeaza.
Zici ca totul este simbolic.... Pai precum ziceam eu ca nimic nu se intampla random, asta dovedeste ca orice functioneaza dupa anumite reguli si daca sti ce si cum poti afla lucruri mai departe. Simboluri sau pur si simplu informatii precum le zic eu, da, sunt observate de multi dea lungul istoriei, dar realitatea este presenta oricand pe langa tine si poti vedea acele lucruri. Istoria te-ar ajuta sa faci o scurtatura si sa afli ce nu te duce capul cu informatile care te inconjoara in prezent.
EnSabahNur2
Admin

Vezi profilul utilizatorului http://ensabahnur2.forumsmotions.com

Sus In jos

Mesaj  Guest la data de 2011-04-01, 23:23

Nu este random? Stii destinul dc se crede ca exista? Din cauza ca se crede ca nimica nu este random si ca bazate pe niste reguli sau legi vei ajunge acolo pt ca acele calcule sau reguli sau ce or fi te vor duce acolo. Eu stiam ca nu crezi in destin, dar cum poti crede in faptul ca nimic nu e random?! Citatul de aia l-am pus folosesteti capul, eu m-am prins imediat la ce se refera, daca zici ca stii atatea ar trebui sa iti fie usor sa il rezolvi.

Guest
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum