Credeti in destin?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Credeti in destin?

Mesaj  OverLogic la data de 2011-03-22, 00:53

.
OverLogic

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Credeti in destin?

Mesaj  atotstiutor_eufacfaculta la data de 2011-03-29, 17:40

Da, adica poti sa iti faci singur destinul. Da pana la urma toti ajungem la acelas lucru numa ca depinde pe ce drum o iei.

atotstiutor_eufacfaculta

Sus In jos

Mesaj  EnSabahNur2 la data de 2011-03-29, 23:35

Nu cred in destin si la fel nu cred in scop. Totul este in functie de ce se vrea si de puterea celui care controleaza.
In legatura cu toti ajungem la acelasi lucru, dar depinde pe ce drum o iei, este o prostie foarte mare! De aceea exista, au existat si vor exista diferente, pentru ca toti suntem diferiti, si asta ne face mai capabili sau mai putin capabili. In concluzie, cai diferite si rezultate cu final diferit. Sau daca te referi ca toti ajung la moarte, atunci ai dreptate.
EnSabahNur2
Admin

Vezi profilul utilizatorului http://ensabahnur2.forumsmotions.com

Sus In jos

Mesaj  atotstiutor_eufacfaculta la data de 2011-03-30, 18:25

Lol aptitudini. Desi toti avem aptitudi diferite, toti suntem oameni cu un super calculator(creierul). Evoluand, ne dezv. si perceptia noastra de a gandi si de a asimila informatii. O sa fie o vreme in care toti o sa ne putem folosi 100% din creier si atuncea voi fi ZEI. Indiferent pe unde ai sa mergi tot acolo ai sa ajungi. Si legat de aptitudini, nu cred ca o pers. nu e capabila de ceva si alta pers de altceva. Trebuie sa stii cum sa depasesti acea limita si numai depasind acele limite vom ajunge la ceea ce am scris mai sus.
D.p.m.d.v toti avem un destin depinzand de abilitatile noastre. Animalele au un scop diferit una fata de cealalata, deoarece au aptitudini dif. numai ca spre deosebire de noi, ele nu constientizeaza ca exista luandu-se dupa instinct fara a-si folosi EUL.

P.S:where other men blindly follow the truth, remember. Nothing is true. Where other men are limited by morality and law, remember. Everything is permitted.

atotstiutor_eufacfaculta

Sus In jos

Mesaj  EnSabahNur2 la data de 2011-03-30, 18:51

Si cand se va ajunge ca omul sa foloseasca capacitatile lui 100% se stie foarte bine ca in Univers exista chesti foarte asemanatoare si nu exista chesti identice. Asa ca o multime de oameni cu capacitati de 100% nu vor face si nu vor ajunge la un final identic niciodata.
In legatura cu animalele, te anunt ca omul este un animal evoluat si considera mai multe decat ar trebuii. Oamenii de stinta spun ca animalele nu gandesc, ci reactioneaza dupa instincte. Imi pare rau sa va anunt ca instinctele sunt o forma primara de a gandi, si multe animale reactioneaza deasupra instincteleor, adica au ajuns la o forma de a gandi mai superioara.

Ultima editare efectuata de catre EnSabahNur2 in 2011-05-29, 18:01, editata de 1 ori
EnSabahNur2
Admin

Vezi profilul utilizatorului http://ensabahnur2.forumsmotions.com

Sus In jos

Mesaj  atotstiutor_eufacfaculta la data de 2011-04-01, 23:29

T-am raspuns la asta in alt topic pe care din pacate numai stiu care era. Nu e nimica random asa ai zis deci totul e exact si precis, drumul pe care mergem ii diferit dar rezultatul e acelas. Ii ca o problema de mate poti sa o rezolvi in multe moduri dar NUMAI UNUL este raspunsul.

atotstiutor_eufacfaculta

Sus In jos

Mesaj  OverLogic la data de 2011-12-05, 04:32

Cred ca prin 'nimic nu e random' se referea ca tot ce se intampla se intampla cu un motiv. Si da, totul este exact si precis in functie de anumite chestii insa totul este unic. Matematica iti arata pasii sa rezolvi problema, ramane pe tine sai alegi care ii urmezi. In viata nu ai doar o problema de rezolvat, si fiecare te face ceea ce esti si poti urma aceeasi pasi sa rezolvi aceeasi problema in viata dar rezultatul o sa fie unic de fiecare data datorita problemelor care le-ai rezolvat inainte si care si-au lasat amprenta asupra ta.
In concluzie nu putem ajunge in acelasi punct.
OverLogic

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum