De ce anumiti Sfinti ai Bisericii nu putrezesc?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

De ce anumiti Sfinti ai Bisericii nu putrezesc?

Mesaj  Guest la data de 2011-02-27, 09:18

Am si eu o simpla intreabre. De ce sfintii bisericii nu putrezesc,de ce nu le putrezeste corpul ? de exemplu Sf.Parascheva de la Iasi e de 2000 de ani moarta intr-un sicriu,neputrezita! si chiar si cu imbalsamearea nu ii poate mentine carnea pe oase,am fost si am vazut-o si eu am atins-o,mainile calde. Cum explicati ? astept raspuns Smile

Guest
Vizitator

Sus In jos

Re: De ce anumiti Sfinti ai Bisericii nu putrezesc?

Mesaj  EnSabahNur2 la data de 2011-02-28, 17:21

Orice corp mentinut in anumite conditii nu putrezeste, sfant sau criminal. Biserica de multe ori minte si face lucruri pe ascuns, doar ca sa dovedeasca falsuri omenirii, ca sa creada in cele spuse de ei. Stiinta poate face ca orice corp sa se mentina in conditii bune dupa moarte. Stiinta vrea sa aduca adevarul la suprafata, religia vrea sa crezi in ceea ce spun ei.
EnSabahNur2
Admin

Vezi profilul utilizatorului http://ensabahnur2.forumsmotions.com

Sus In jos

Mesaj  Guest la data de 2011-02-28, 20:01

Biserica ascunde lucruci oamenilor? Atunci ce tot vrea biserica ca ei sustin ca vor binele si ca oamenii sa umble pe calea cea dreapta..da nu inteleg daca vor sa faca bine dece ne mint?

Guest
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  EnSabahNur2 la data de 2011-02-28, 21:35

Ei sustin ca vor binele, dar binele tuturor in mod egal. Acest lucru nu se poate deoarece fiecare suntem diferiti din multe puncte de vedere. Dar de foarte mult timp se practica controlul pe ascuns si normalizarea oamenilor. Asta se face prin limitarea informatiei si prin controlu ei, pentru a reduce diferentele mari. Este o psihologie foarte performanta in aceste procese. Religia este 100% vaga, dar asa le face incat intotdeauna le poate intoarce spre binele lor. Trebuie sa fi prost sa crezi multe lucruri chiar daca ti se demonstreaza pe cale vocala. Religia a adaptat multe lucruri reale cu explicatii false, pentru a ii favoriza pe ei, pentru a mari credinta si pentru un control mai bun a populatiei.
Bine si rau nu exista. Aceste lucruri sunt doar pareri personale. Religia a ajuns la un standard de definire a binelui si a raului pentru a face o normala stabila. Problema este ca acel bine si rau find normal, adica bine pentru majoritatea (precum se spune), nu este asa pentru toti. Daca crezi si te transformi dupa religie si esti mai departe orb, totul functioneaza dupa regulile lor foarte bine gandite. Daca compari cu realitatea, incerci sa ramai tu, si sa iti casti ochii si sa gandesti, vei observa ca religia are o gramada de falsuri. De ce? Pentru ca religia a fost transformata de oameni si oamenii fac greseli. Daca ce se spune in religie este cu adevarat real, nu ar trebui spus ca ar fi realiteta evidenta.
EnSabahNur2
Admin

Sus In jos

Mesaj  atotstiutor_eufacfaculta la data de 2011-03-04, 23:54

Lol Parascheva ii moarta de 2000 de ani ce tehnologie? Nici egiptenii nu pot face asa ceva si ei erau experti in chestiile cu imbalsamarea si alea. Ii un presedinte al Rusiei care a fost imbalsamat si a ramas asa timp de vreo 50 de ani cred. Numa ca acuma nu il mai pot mentine asa. Deci tehnologia sec 21 nu poate sa mentina un corp intact dupa moarte decat 50 de ani. C sa mai zic de acum 2000 de ani si sa ii mai si fie calde mainile

atotstiutor_eufacfaculta

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  EnSabahNur2 la data de 2011-03-20, 16:17

Din cele mai vechi timpuri au exsitat un grup de oameni mult mai avansati in orice fata de pupulatia Terrei. Dar aceste lucruri s-au tinut secrete si se tin mai departe si se transmit doar in grupul lor. Egiptenii nu pot face .... te anunt ca poporul egiptean din prezent nu poate face multe si cel din trecut stia foarte multe. De aceea poporul egiptean este misterios si mi se pare ciudat intreruperea lor, deoarece nici egiptenii prezentului nu stiu despre egiptenii din trecut. Acolo a fost o intrerupere brusca. De aceea civilizatia avansata egipteana precum si alte civilizati avansate, nu au continuat mai departe, ci au luat-o intrun fel de la 0 urmatorii. Ceva dezastru de rang ridicat le-a intrerupt evolutia continua. Asa ca toate cunostintele civilizatiei si multi din oamenii ei au fost pierdute. Tehnologia din sec 21 nu este doar tehnologia facuta public. Crede-ma ca exista tehnologie precum se zice "din vitor in prezent". Deci tehnologia publicata poate fi chiar cu 8 ani in urma de aparitia ei.
EnSabahNur2
Admin

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum