Fluxuri de schimbare, in Univers.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Fluxuri de schimbare, in Univers.

Mesaj  EnSabahNur2 la data de 2011-02-07, 20:34

( Depresie, neintelegere, incompatibilitate, nervi, cearta, insomnie, lesin )
Exista niste fluxuri in Univers care sunt capabile sa modifice cele mai mici lucruri, care afecteaza actiunile in lant care urmeaza. Aceste fluxuri sunt degajate de energi foarte puternice care se formeaza si se deplaseaza prin Univers.
Oamenii isi petrec zi de zi viata normal, bine sau rau si nu sunt atenti de schimbari de masa exacte, pentru ca este foarte greu sa observi aceste lucruri dinauntru, doar daca poti vedea din exterior. Ca si un caracter dintr-o poveste, el pur si simplu face ce este scris pe foaie si nu este constient de lucrurile dinafarea povesti, doar cel care scrie povestea stie acele lucruri. Caracterul isi traieste viata in poveste, interactioneaza si se comporta in functie de diferite idei ale celui care a facut povestea, caracterul niciodata nu stie ca este controlat de cel care a facut povestea. Omul isi traieste viata in lumea asta, interactioneaza si se comporta in functie de diferite idei personale, el isi traieste viata din interiorul propriei persoane si are iluzia ca toate lucrurile se petrec in jurul lui. Problema este ca lucrurile se petrec si cu tine si fara tine, tu esti doar o parte din lucrurile care se petrec deobicei. Ca sa observi aceste lucruri trebuie sa iesi din personaj si sa vezi desfasurarea lucrurilor din exterior.
Aceste fluxuri pot afecta starea sufleteasca; pot afecta intelegera dintre finte, comunicarea sau pur si simplu compatibilitatea dintre persoane se schimba; reactile la mediu se schimba, pur si simplu reactionezi diferit; pot afecta somnul; pot afecta chiar starea ta de constienta si pana la urma si viata.

Ultima editare efectuata de catre EnSabahNur2 in 2011-05-09, 19:01, editata de 1 ori
EnSabahNur2
Admin

Vezi profilul utilizatorului http://ensabahnur2.forumsmotions.com

Sus In jos

Re: Fluxuri de schimbare, in Univers.

Mesaj  EnSabahNur2 la data de 2011-02-09, 03:28

Exemplu in aceasta perioada:
Toate zilele imi erau la fel, aceleasi activitati, totul normal si ok. Intr-o zi o prietena Lavinia a spus ceva si m-am suparat, dupa care am intrat pur si simplu in depresie. M-am intrebat, totusi, de ce am intrat in depresie daca ma pot controla deobicei? Asta este, trecem si prin aceasta perioada se deprsie. M-am gandit ca poate iar este un flux de schimbare si de aia m-a afectat asa usor. Dupa intamplarea cu Lavinia, am inceput sa nu ma mai inteleg bine cu alte persoane. Pur si simplu am facut ce fac deobicei, dar eu ziceam una, ei intelegeau alta. Ei imi spuneau chesti, eu nu intelegeam ce imi spun. Parca vorbeam alt limvaj. Dupa o scurta perioada, mama a inceput sa se simta mai rau si nu a trecut mult si ne-am si certat. Era pur si simplu nervoasa si urla din orice si de era nevoie si de nu. I-am spus sa se controleze ca deja urla aiurea! Dupa fazele astea am zis ca tre sa imi revin din depresie ca este enervant si nu ma ajuta mai deloc. Nu a trecut mult timp si mi-am revenit. Am fost cu Tudor la o pizzerie sa comandam 2 pizza. Acolo este o doamna foarte cumsecade si amabila. Tudor a intrebat ceva, la care doamna s-a rastit pur si simplu si parea nervoasa. Nu a trecut mult timp si iar a aparut o problema si vorbea rastit. Dupa fazele aceste i-am spus la Tudor de parerea mea despre aceste fluxuri de schimbare. Mai incolo in alta zi, dimineata imi trimite un mesaj Flavius si ma intreaba daca am dormit bine? Eu am dormit foarte bine, char am adormit lejer si m-am trezit usor. ( deobicei imi este foarte greu sa adorm devreme si ma trezesc greu ) Flavius a spus ca nu a dormit bine deloc si nici alta persoana. Dupa aia am aflat ca Lavinia a intrat in depresie. Nu dupa mult timp aflu de la Tudor, ca nici el nu a dormit bine si nici tatal lui. Mai incolo in alta zi, aflu de la o prietena, Alexandra ca a lesinat si s-a lovit la cap. A spus ca nu a mai patit asa ceva si acuma a lesinat de doua ori.
Deocamdata atat s-a intamplat in acest flux de schimbare.
EnSabahNur2
Admin

Vezi profilul utilizatorului http://ensabahnur2.forumsmotions.com

Sus In jos

Mesaj  OverLogic la data de 2011-03-22, 01:23

Eu spun ca toate se petrec dupa Legile Universului care ne afecteaza pe unii sau pe toti, mai mult sau mai putin.
OverLogic

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum