Nu sunteti pregatiti pentru ce trebuie.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Nu sunteti pregatiti pentru ce trebuie.

Mesaj  EnSabahNur2 la data de 2010-11-14, 04:18

- Toti oamenii au acelasi stil de viata. Ma refer in mare si da, sunt constient ca nu chiar toti au acelasi stil de viata.
- Ma refer la oamenii care se nasc, trec prin copilarie, merg la gradinita, merg la scoala, merg la liceu, merg la facultate, merg la lucru, au o familie, isi traiesc viata de familie dupa care mor. Acesti oameni sunt un numar destul de mare si de aceea am spus toti. Ei fac acelasi lucru. Dar diferit, fiecare in felul lui, dar acelasi lucru. Pentru mine este o chestie aiurea si plictisitoare. De ce trebuie sa facem acesti pasi? "Ca asa trebuie." In realitate nimic nu trebuie, doar se vrea. Tu vrei? Nu, intradevar sunt altii mai puternici care vor si iti fac viata sa fie asa.
- Cand am spus ca nu sunteti pregatiti pentru ce trebuie ma refeream ca viata are foarte multe cai individuale de a se desfasura si multe lucruri poti afla, invata si experimenta, sa iti alegi propria cale si sa fii bun la ceea ce esti cu adevarat bun si sa poti face ce vrei defapt in viata asta. Pana la urma de aia te nasti ca sa te exprimi si sa te simti bine in viata asta.
- Problema este ca nu esti constient de ce este in jurul tau si inainte de a reusi sa gandesti si sa observi anumite lucruri, iti este implantat in minte ca "asa trebuie". Nu observi ca si persoanele care iti spun ca asa trebuie daca ii tot intrebi de ce, pana la urma nici ei nu stiu de ce trebuie. Iti spun eu de ce trebuie .... nimic nu trebuie. Asa ca intreaba-te, analizeaza, gandeste si hotaraste-te ce vrei.
- Va veni vremea cand te trezesti ca ti-ai pierdut viata cu ce "trebuie". Nu sunteti pregatiti pentru ce trebuie cu adevarat, pentru ce vreti.

( Corectat gramatical de Miranda08)
EnSabahNur2
Admin

Vezi profilul utilizatorului http://ensabahnur2.forumsmotions.com

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum