2004 - Need For Speed Underground 2 ( Car Race, Single Player and Multiplayer )

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

2004 - Need For Speed Underground 2 ( Car Race, Single Player and Multiplayer )

Mesaj  EnSabahNur2 la data de 2015-10-01, 09:45

- https://en.wikipedia.org/wiki/Need_for_Speed:_Underground_2

- Acest joc mi-a placut cel mai mult din seria NFS. De ce? Pentru ca este despre curse cu masini si tuning. Ce il face diferit de restul? Tuningul este la un nivel mai avansat. De la vizual pana la performanta, sunt multe detalii cu care iti poti personaliza si perfectiona masinile. Poti schimba tot felul de piese cu altele, din ce in ce mai performante. Apoi ai si dyno pentru a testa si tuna masina. Poti face setari de performanta pentru piese. Setarile de performanta, pot fi individuale pentru fiecare tip de cursa. Asta iti permite sa setezi masina pentru un anumit tip de cursa si sa functioneze in anumiti parametri favorabili doar acelui tip de cursa. Eu faceam asta si masina mea era mai buna decat a celorlalti, fiind setata intividual pentru un anumit tip de cursa.
- L-am jucat de la inceput pana aproape de sfarsit de mai multe ori. De ce de mai multe ori? Pentru ca din diferite motive nu l-am terminat si am tot ramas fara salvari si apoi a trebuit sa il joc din nou. De ce nu pana la sfarsit? Nu stiu din ce motive, dar cam peste 85%, nu mai gaseam ce sa fac in joc si cum sa progresez.
- Pentru ca m-am saturat sa il tot rejoc de fiecare data, am cautat pe internet program cu care sa deschid complet jocul, dar nu am gasit. Apoi am cautat salvari cu jocul terminat si de data asta am gasit. Apoi stergeam toate masinile Playerului si avand toate masinile din fabrica si piesele disponibile, incepeam sa imi iau si tunez masinile mele. De data asta am inceput sa pastrez salvarile.
- La inceputul jocului ai cateva masini din care poti alege una cu care sa incepi Cariera. Apoi pe parcursul Carierei jucandu-te si progresand, apar noi piese si masini. Apoi iti poti cumpara o masina mai buna si sa o tunezi si sa continui mai departe.
- Ce am inceput eu sa fac pana la urma. Fiind un sofer de curse foarte bun, mi-am permis sa castig curse cu prima masina destul timp. Si apoi o tunam pe parcurs si continuam sa castig curse. Deobicei Playerii cand pot sa isi cumpere o masina mai buna, isi strang bani, o cumpara, o vand pe cea veche si apoi cu banii avuti, incep sa o tuneze pe cea noua. Problema mea era ca acea masina era destul de scumpa si cu acei bani puteam tuna foarte bine masina pe care o aveam. Si asa am si facut. Eu aproape ca am terminat jocul cu prima masina modificata. Aproape terminat, nu pentru ca nu era buna masina sau nu eram eu un sofer bun, ci datorita acelei faze cu peste 85%.
- Datorita ramanerii fara salvari si jucatul de mai multe ori, am inceput sa imi aleg si alte masini de la inceput cu care sa ma joc. Aveam obiceiul sa imi aleg masina care are top speedul cel mai mare. Apoi am observat  ca nu necesita o viteza asa mare in timpul curselor si ca nu are rost. Apoi am inceput sa imi aleg cea cu o acceleratie mai mare. Pentru ca in timpul curselor, accelerezi, franezi si iar accelerezi, si asta trebuie sa se intample repede. Dar pentru ca mi-a placut foarte mult Toyota Corolla GT-S din realitate, am inceput sa joc cu ea. Si se pare ca merge foarte bine. Am ajuns si cu ea pana pe la acel 85%.
- Cu salvarea altcuiva, aveam Toyota Corolla GT-S, aveam toate piesele disponibile si am inceput sa o tunez de performanta si sa incep sa o conduc pe un traseu ca de F1. Apoi incet incet am inceput sa o setez conform stilului meu de a conduce si pentru a scoate cat mai putin timp pe acel traseu setat pe doua ture. Si tot asa multe ture si multe setari de performanta, experienta mea crestea, performanta masinii crestea si timpul tot scadea. Pana la urma am facut acea masina atat de buna, de mergea mai bine ca toate restul. Mie asa mi se parea. Multi spun ca alte masini sunt mai bune. Bineinteles cele de pe la sfarsitul Carierei. Am luat si acelea si le-am tunat si setat si degeaba. A mea mergea cel mai bine. Apoi unii prieteni au incercat-o si intradevar mergea mai altcumva decat restul, dar ei au spus ca oarecum merge mai ciudat. Pai eu am setat-o pentru stilul meu de condus. Si pentru mine mergea foarte bine si scoatea timp foarte bun pe pista de curse. Apoi am testat-o online contra masinilor facute de prietenii mei. Bineinteles ca a mea era mult mai buna. Apoi am testat si pe internet cu alti Playeri si masina mea era foarte buna. Dar am vazut ca pe acolo se triseaza cu corduri si hackuri, asa ca este irelevant sa compar cu asa ceva. Ce stiu eu, este ca in jocul meu, masina mea este mai buna decat orice alta masina facuta de mine sau de altcineva cunoscut. Si ca eu sunt un sofer de curse mai bun decat oricine altcineva pe care cunosc. Am jucat si cu masinile prietenilor si am condus mai bine ca ei.
- Pentru ca imi place foarte mult acest joc, vreau sa il mai joc si vreau sa postez in viitor poze cu masinile mele.

- To be continued.
EnSabahNur2
Admin

Vezi profilul utilizatorului http://ensabahnur2.forumsmotions.com

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum