Katana. NU.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Katana. NU.

Mesaj  EnSabahNur2 la data de 2015-09-22, 07:54

- De cand am vazut prima data o sabie Katana, mi-a placut foarte mult. Cum o foloseau samuraii, cum arata si cum taia de bine si usor. Imi place ca este foarte rezistenta si usoara cumparativ cu restul sabilor. M-am documentat despre aceste tipuri de sabii Katana. Am vazut cum se creaza si de ce este asa puternica si de ce taie asa de bine.
- Mi-a placut foarte mult cum a taiat extrem de usor o foaie, cum poate taia bambusul de usor, sau chiar cum poate taia sau penetra tabla.
- M-a impresionat ca un samurai poate taia un om de pe o parte pe cealalta, chiar si prin oase, dintr-o singura miscare. Sunt sabii Katana cu care un samurai poate taia prin mai multi oameni dintr-o singura miscare. Am auzit ca sunt sabii Katana de o calitate superioara cu care un samurai poate taia prin mai mult de 3 oameni dintr-o singura miscare.
- Am tot vrut si eu o Katana, dar este foarte scumpa si bineinteles ca este ilegal sa am una, fiind arma. Apoi am vazut ca sunt imitatii de Katana si am vrut una de aceea. Dar din pacate erau de calitate foarte proasta si nu am vrut asa ceva. In timp le-a si crescut pretul, chiar daca erau de o calitate foarte proasta. Am tot vrut o copie de Katana, dar nu am gasit nici una de calitate.
- Era inainte de Craciun si am aflat ca si prietenul meu A. Vlad vroia una. Si intr-o zi a gasit in oras si mi-a spus. Am mers cu el sa vad si in sfarsit am gasit copii de Katana de calitate. Era 100lei. Ca norocul ca eu si el vroiam una diferita, pentru ca erau doar trei, doua putin mai scurte si nu asa curbate si una mai lunga si mai curbata. Eu o vroiam pe cea lunga si curbata si el una din cele mai scurte si nu asa curbate. Si le-am cumparat unul altuia ca si cadou pentru Craciun.
- In sfarsit am o copie de Katana.
- Vreau Katana originala.
- Nu am Katana originala.

NU
EnSabahNur2
Admin

Vezi profilul utilizatorului http://ensabahnur2.forumsmotions.com

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum