Daca esti mai bun decat restu, devi neplacut ....

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Daca esti mai bun decat restu, devi neplacut ....

Mesaj  EnSabahNur2 la data de 2010-11-14, 08:07

- Da, foarte interesant si neplacut. Asta se intampla atunci cand esti mai bun decat restu si lor le este ciuda ca ei nu sunt buni, nu ca sunt mai putini buni, ca isi dau seama si is constienti ca nu is buni.
- De cele mai multe ori daca esti in situatia sa fi mai bun decat cineva care nu este bun, acea persoana nu o sa te aprecieze. Exista si cazul in care esti mai bun decat o persoana buna si aceasta te apreciaza chiar daca apare gelozia.
- Eu chiar nu apreciez persoanele mult mai rele decat mine si chiar astept sa gasesc persoane mai bune ca mine.
- Mai este o problema mare la oameni. Daca esti mai slab nu il placi pe cel mai bun ca tine. ( ce sa faci, nu toti suntem la fel si tu esti mai inferior ) Daca esti cu mult mai bun decat restul incepi sa iti bati joc de cei mai slabi. ( mda, nu este frumos si pentru mine esti tot inferior )
- Eu char nu imi bat joc de cei mai rai decat mine, dar ma deranjeaza cand incerc sa ii ajut si refuza sau le intra autoprotectia si isi amintesc ca eu is mai bun ca ei si incep sa faca urat. Si cand gasesc o persoana mai buna ca mine, intradevar apare gelozia, dar o apreciez foarte mult si incerc sa imi ridic standardele.
- In concluzie avanseaza si gaseste-ti persoanele care te apreciaza pentru ceea ce esti!

( Corectat gramatical )
EnSabahNur2
Admin

Vezi profilul utilizatorului http://ensabahnur2.forumsmotions.com

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum