Este bine sa fii diferit, dar daca esti prea diferit devi incompatibil cu restu.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Este bine sa fii diferit, dar daca esti prea diferit devi incompatibil cu restu.

Mesaj  EnSabahNur2 la data de 2010-11-14, 07:59

- Sa fii diferit este bine, asta te individualizeaza. Daca nu ai fi diferit, nu stiu, nu ai fi tu. Nu exista lucruri la fel in Univers, dar majoritatea oamenilor tot tind sa semene cu altii. Este doar pentru a se integra, a fi acceptat, a fi ca altii. Da, dar stupid ca toti sa fie la fel. Dar ca norocul sunt multi diferiti, dar totusi seamana intre ei si de aceea s-au format grupuri. Cu cat sunt mai multi la fel, cu atat grupul este mai mare si cu cat sunt mai putini la fel cu atat grupul este mai mic. Problema apare cand foarte multi sunt la fel, eu ii consider niste imitatii, niste nimicuri si mai este problema cand anumite persoane sunt foarte diferite de pana la urma nici macar nu se includ intr-un grup.
- Eu fiind destul de diferit astfel incat sa nu mai fiu compatibil cu majoritatea, ma simt singur. Intr-adevar nu sunt singur si sunt inconjurat de multi, dar asta nu ma ajuta. Ma pot intelege bine cu grupuri diferite chiar daca sunt unul grupuri unul contra altuia. Cum de? Pai pentru ca am ajuns la un nivel la care nu sunt cumva anume si poti fi in multe in feluri ( nu cu doua fete sau ceva de genul ), asa ca pot accepta multe. Si daca ma inteleg bine cu un grup, inseamna ca am lucruri in comun cu ei, dar nu inseamna ca sunt contra grupului care este contra acestui grup, sunt neutru. Si in concluzie ma pot intelege bine cu persoane din toate grupurile. ( Problema este ca nu imi gasesc macar o persoana ca mine. )
- Da, stiu ca am spus in titlu incompatibil cu multi, dar pana la urma pot fi compatibil cu foarte multi, dar eu vorbeam de cazul vostru.
- In concluzie fiti diferiti, dar aveti grija sa nu fiti prea diferiti ca sa ramaneti "singuri"!

( Corectat gramatical de Miranda08)
EnSabahNur2
Admin

Vezi profilul utilizatorului http://ensabahnur2.forumsmotions.com

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum