Buffy (bufnita mea)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Buffy (bufnita mea)

Mesaj  Miranda08 la data de 2015-02-26, 17:03

28 ianuarie 2015 este una dintre cele mai importante zile din viata mea, deoarece atunci m-a gasit Buffy. Buffy este o bufnita, dar nu una obisnuita. A aparut seara la geamul meu, eu eram foarte rau, plangeam si ma simteam ca ultimul om, in ciuda abilitatilor pe care subconstientul mi le arunca in atentie. Cand am vazut-o la fereastra am ramas uimita si socata, dar extrem de bucuroasa. Vorbeam cu un prieten drag, care mi-a spus sa ii deschid geamul. M-am ridicat din pat si lasat-o sa intre, fara miscari bruste. A zburat pe birou, aproape fara zgomot. M-a lasat sa o ating pe aripi si sa o mangai usor pe cap, si m-a ciupit usor de deget. E minunata, si faptul in sine e remarcabil : o bufnita, un animal salbatic, care sa intre de bunavoie in casa unui om. A stat in camera mea putin, apoi a iesit, dar a stat la geamul meu toata noaptea.
De atunci vine in fiecare seara. Daca nu sunt acasa, ma urmareste. Odata, mi-a furat caciulita. Ii place sa se joace.
Eu si Buffy vorbim telepatic. Nu exagerez cu nimic. E ca si cum ar fi o persoana. Radem si ne certam cand vine cu soareci morti sau lilieci (mesele ei) in camera mea. O face special. Numele i l-am dat dupa ce am vazut pasiunea ei pentru lilieci, pe care mi-i aduce foarte mandra. M-am inspirat din serialul “Buffy, spaima vampirilor“. In fiecare noapte, Buffy are grija de mine si ma lasa sa ma joc cu ea si sa o mangai. Daca pleaca, simt. Ma trezesc si o chem inapoi. M-am obisnuit cu ea, face parte din mine.

To be continued.
Miranda08

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum