Controlul animalelor si plantelor. Actiunea mea asupra pamantului.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Controlul animalelor si plantelor. Actiunea mea asupra pamantului.

Mesaj  Miranda08 la data de 2015-02-19, 18:44

Sunt in zodia Fecioara, prin urmare sunt elemental Pamant. Sunt legata de tot ceea ce are viata, si nu numai. Percep energetic totul in jurul meu, ca un al saselea simt. Fiind zodie de Pamant, actionez atat asupra acestuia, cat si asupra lumii vii, dar si a partilor fara viata.
Interactiune cu animale.
-De mica, am avut un caine, la bunicii mei de pe tata. Era singurul lucru care ma ajuta sa trec peste tortura zilnica de a merge acolo. Aveam o relatie extraordinara: asculta doar de mine, ma simtea de la aproximativ 50 de metri, vorbeam cu ea ca si unei fiinte umane si ma asculta si intelegea. In jocurile noastre, paream doi copii, nu o copila si un caine. Din nefericire, a murit pe cand aveam 9 ani, din cauza mea. M-a simtit si a sarit de pe pat pe masa sa ma vada, apoi inapoi si…si-a rupt coloana, ramanand paralizata. Dupa o luna de chin, a fost eutanasiata. Vestea mi-a fost data de bunicul meu, pe strada. Am facut un efort enorm sa nu plang.
-Mereu mi-au placut animalele si ma atasam repede de ele. Nu mi-a fost niciodata frica de animale, stiam ca pot simti frica, asa ca ma ambitionam sa fiu curajoasa si prietenoasa. Imi era frica de cainii maidanezi pana am ajuns sa realizez ca erau la fel ca ceilalti. Ma gandeam doar ca ii vreau langa mine,si veneau. Nu intelegeam pe atunci de ce atunci cand ma gandeam “Nu veni”, veneau. Acum inteleg si stiu cum sa gandesc pentru ca ceva sa ma evite. Universul nu “percepe” negatia. Deloc. Ceea ce inceamna ca din gandul meu ramanea doar chemarea.
-Asta vara , la mare, erau pe lacul din statiunea Neptun doua lebede. In ultima zi, inainte de plecare, cand ma intorceam de la vizionarea rasaritului, una din lebede trecuse in partea de lac dinspre hotel. M-am apropiat de mal si o chemam intens in gand, si a venit! Eram extaziata. Oamenii din jur au inceput sa o hraneasca. Am salutat-o si am plecat.
-Tot asta vara, eram la munte cu ai mei si cu colegii de serviciu ai tatalui meu, plus famiile lor si niste prieteni de familie. La pensiunea unde am stat era o pisica alba ca zapada. Nu statea la nimeni. Am atins-o doar o data si a stat in bratele mele toata ziua. Era la inceputul verii, dupa examenele mele si inainte de intrarea la liceu. Mama spunea ca imi absorbea energia negative. Eu stiu ca doar imi doream enorm sa o mangai. Adevarul e undeva la mijloc.
-De 3 saptamani a aparut in viata mea Buffy. O sa dezvolt intr-un topic separat.

Interactiune cu plante.
In privinta plantelor nu sunt multe de spus. Mereu plantele din camera mea infloreau si se dezvoltau frumos. Kalanchoeea mea de acum , Amelia, a inflorit spectaculos. A ajutat mult si energia pe care o transmiteam prin cantat. Copacii care imi plac isi pastreaza mai mult timp frunzele si infrunzesc/infloresc mai devreme. Plantele ma iubesc. Nu pot spune acelasi lucru despre toate…urasc algele de la mare.

Actiunea mea asupra Pamantului.
Recent am descoperit ca , in momentele in care sentimentele mele sunt foarte puternice si intense, cele negative, ma refer, o parte din energia mea incepe sa se piarda si cauzez cutremure. Foarte slabe, dar exista. De asemenea, pot sparge sau rupe pietre.
Miranda08

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum