Eu si energia

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Eu si energia

Mesaj  Miranda08 la data de 2015-02-19, 17:55

Sunt si am fost mereu capabila sa simt, la propriu, campuri energetice. Aproape orice are un camp energetic, pe care eu il percep. Odata ce sunt familiarizata cu anumite campuri, ele isi lasa amprenta (semnatura) pe mine, astfel incat le recunosc foarte usor, oriunde as fi.
-Pot simti o persoana , o planta, un animal care este in spatele meu cu aproximativ 2m inainte sa ajunga la mine.
-daca ii pierd pe parintii , bunicii, prietenii mei intr-o multime, ii gasesc mereu foarte usor, ghidandu-ma dupa campurile lor.
Eu nu imi folosesc energia in plan fizic, material. Dar abilitatile mele scapa de sub control daca traiesc sentimente intense, care ma distrug. De exemplu: frica etc. In acele momente, energia mea devine pur negativa, si ataca unele obiecte din jurul meu. Eu imi folosesc energia altfel: transfer energia mea pozitiva catre cei care au nevoie si pentru care energia mea chiar  este de folos, absorb energie negativa pe care incerc sa o transform in energie pozitiva. Din pacate , e un proces lent. De aceea sunt aproape mereu secata de energie. Cel mai important, folosesc energia gandului. Noetica a demonstrat ca gandul are o forta si o energie proprie, aparte. Cunoscand maniera in care trebuie sa gandesc pentru a ma putea folosi de proprietatile energetice ale gandului, reusesc aproape mereu sa obtin ce imi propun. Asta, doar pentru mine. Dar daca , spre exemplu, ma gandesc la un prieten si imi doresc sa ii fie bine, stiu sa imi canalizez energia catre el, sa ii fac bine literalmente. Mai multe teorii, printre care si cea hindusa, daca nu ma insel, sustin ca fiecare om , mai exact trupul si sufletul, sunt impartiti in 7 centri energetici, numiti chakre. La mine, cea mai dezvoltata este chakra a 4-a, a inimii. Emotiile mele ma alimenteaza sau ma golesc de energie. Totodata, aceasta legatura intre emotii, energie si fapte concrete ma ajuta sa "prezic" viitorul. Nu ma refer la profetii gen cele mayase. Dar pot stii sigur unele lucruri...de exemplu, pot prezice unele evenimente de la scoala. Sau visez episoade din viata mea. Tot datorita chakrei 4 pot comunica cu cei de care sunt foarte legata doar prin priviri, sau oarecum telepatic. Spun "oarecum" pentru ca nu le pot trensmite decat indicii scurte, dar precise , care sa ii ajute sa intuiasca mesajul transmis. Cu o singura persoana de care sunt foarte legata am reusit sa comunic in vis. Apropo, energia mea ataca si in momentul in care sunt ranita prin respingere sau pur si simplu prin faptul ca mi se aminteste ca nu sunt asa importanta pentru unii pe cat imi doresc. Asadar, dupa astfel de momente, ma incarc din nou cu putina energie. Rememorez sau recitesc mesaje , poze, statusuri care au un puternic impact emotional pozitiv pentru mine, si astfel incep sa ma linistesc. Simt, la propriu, un val de caldura in piept, si ma linistesc partial, desi nu imi este de ajuns. Daca adun prea multa energie negativa si sunt atat de distrusa incat nu mai pot face fata, cedez. Functiile vitale se prabusesc, iar energia mea dispare complet.
In timp, am invatat cum sa ma incarc mai repede cu energie. Ma fortez sa retraiesc intens un episod fericit, sau imi impun sa visez. Pe mine, visatul cu ochii deschisi ma ajuta, imi  limpezesc mintea, si concentrandu-ma la diversele directii pe care le iau gandurile mele , ajung sa ma incarc cu energie pozitiva, descarcadu-ma in acelasi timp de cea negativa. Voi atasa un desen care sa sugereze cum arata mintea mea odata ce incep sa visez.

O alta metoda de a ma descarca de energie este cea de “impamantare”. Este o tehnica despre care am citit in cartea “Luna albastra”, vol.2 din Seris Nemuritorii. Aceasta metoda presunpune sa stau in picioare, fara sa ating altceva decat podeaua, si sa imi imaginez ca prind radacini, care ajung pana in pamant si se adancesc tot mai mult. Apoi, fizualizez campul meu energetic si vizualizez fluxul meu de energie si il directionez catre pamant, prin radacinile mele. Pentru mine, e ca si cum as descarca fulgere , intr-un flux constant. Tehnica functioneaza si daca ma asez pe podea si imi lipesc palmele de aceasta, procedeul fiind acelasi.
Mai nou, am observat ca pot ataca in mod voit obiecte , fara sa le distrug si fara sa ma consume.
Miranda08

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum