Cele Unsprezece Reguli

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Cele Unsprezece Reguli

Mesaj  EnSabahNur2 la data de 2014-02-17, 02:28

1. Nu-ti da opiniile sau sfatul decat daca esti rugat.
2. Nu-ti povesti necazurile altora decat daca esti sigur ca acestia vor sa le auda.
3. Cand te afli in lacasul altuia arata-i respect, altfel nu te duce acolo.
4. Daca un invitat in lacasul tau te enerveaza, trateaza-l cu cruzime si fara mila.
5. Nu face avansuri sexuale decat daca ai primit semnalul de imperechere.
6. Nu lua ceea ce nu-ti apartine decat daca este o povara pentru cealalta persoana si aceasta cere sa fie eliberat de povara.
7. Recunoaste puterea magiei daca ai folosit-o cu succes pentru ati indeplini dorintele. Daca negi puterea magiei dupa ce ai chemat-o cu succes, vei pierde tot ce ai obtinut.
8. Nu te plange de nimic din ceea ce nu esti implicat direct.
9. Nu face rau copiilor mici.
10. Nu ucide animale neumane decat daca esti atacat sau pentru mancarea ta.
11. Cand mergi pe teritoriu deschis, nu deranja pe nimeni. Daca cineva te deranjeaza, roaga-l sa se opreasca. Daca nu se opreste, DISTRUGE-L.

http://www.bisericasatanista.org/cele-unsprezece-reguli-sataniste-ale-pamantului.html

Tin sa anunt ca oficial sunt ortodox, dar am proprile credinte, deci nu ma consider ortodox.
Acum sa vedem cum sunt eu conform celor 11 porunci sataniste:

1. Nu-ti da opiniile sau sfatul decat daca esti rugat.
O cam fac, incercand sa ajut, dar intradevar am ajuns la concluzia ca este bine si nu mai are rost.

2. Nu-ti povesti necazurile altora decat daca esti sigur ca acestia vor sa le auda.
O cam fac, dar daca vad ca nu sunt interesati, nu insist.

3. Cand te afli in lacasul altuia arata-i respect, altfel nu te duce acolo.
Eu respect lacasul altuia. Chiar mai mult decat pe al meu cateodata.

4. Daca un invitat in lacasul tau te enerveaza, trateaza-l cu cruzime si fara mila.
Ma enerveaza multi si nu doar in lacasul meu, ci peste tot. Lumea este plina de prosti! Dar ma controlez si nu ii tratez cu cruzime si fara mila.

5. Nu face avansuri sexuale decat daca ai primit semnalul de imperechere.
Nu fac avansuri sexuale ( cred ), las fata sa inceapa.

6. Nu lua ceea ce nu-ti apartine decat daca este o povara pentru cealalta persoana si aceasta cere sa fie eliberat de povara.
Nu iau ce nu imi apartine. Nu am patin niciodata pana acum ca cineva sa imi ceara sa fie eliberat de o povara.

7. Recunoaste puterea magiei daca ai folosit-o cu succes pentru ati indeplini dorintele. Daca negi puterea magiei dupa ce ai chemat-o cu succes, vei pierde tot ce ai obtinut.
Da, recunosc puterea magiei. Pentru ca am simtit-o, am incercat sa o inteleg, am inteles-o intr-o oarecare masuta, am incercat sa o controlez, am controlat-o intr-o oarecare masura si o folosesc cu succes pentru a imi indeplini anumite dorinte. Nu neg puterea magiei, este ca si cum ai nega realitatea. Si da, stiu, voi pierde tot ce am obtinut.

8. Nu te plange de nimic din ceea ce nu esti implicat direct.
Nu ma plang de ceva in ce nu sunt implicat indirect. Dar daca sunt in constinta mea, ma afecteaza si le semnalez.

9. Nu face rau copiilor mici.
Nu fac rau copiilor. Chiar incerc sa ii ajut.

10. Nu ucide animale neumane decat daca esti atacat sau pentru mancarea ta.
Animale neumane? Deci omul este animal. Nu ucid animale, doar in anumite conditii cand vor sa ma ucida.

11. Cand mergi pe teritoriu deschis, nu deranja pe nimeni. Daca cineva te deranjeaza, roaga-l sa se opreasca. Daca nu se opreste, DISTRUGE-L.
Nu deranjez pe nimeni. Da, le spun frumos sa nu ma deranjeze. Hmm, sa il distrug ....
EnSabahNur2
Admin

Vezi profilul utilizatorului http://ensabahnur2.forumsmotions.com

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum