Ce ai vrut sa fi, ce vrei sa fi, ce crezi ca vei fi?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Ce ai vrut sa fi, ce vrei sa fi, ce crezi ca vei fi?

Mesaj  Goddess la data de 2012-05-19, 21:03

.
Goddess

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Ce ai vrut sa fi, ce vrei sa fi, ce crezi ca vei fi?

Mesaj  EnSabahNur2 la data de 2013-10-19, 03:42

Am vrut sa fiu desenator, vreau sa fiu designer si cred ca voi fi profet.
Cand eram mic imi placea se desenez tot felul. Am mai si pictat dar nu imi placea, si in pictura incercam sa pictez cat mai precis, dr nu puteam din cauza uneltelor. Si ai mei vazand ca imi place sa desenezi si sa pictez ( nu imi placea sa pictez ) au zis ca ma voi face pictor, pentru ca am talent. Eu am zis ca nu vreau pictor, eu desenez, deci desenator. Si mi s-a spus ca nu este asa ceva, ci pictor si el mai deseneaza si pana la urma
picteaza. Nu, eu vreau sa desenez si doar atat.
Din cauza altora, am fost limitat sa imi dezvolt talentul si nu am mai desenat de mult timp. Talentul nu se pierde, dar prin exercitiu iti dezvolti exprimarea talentului. In orice trebuia desenat eram mult mai bun decat restu, dar chesti pentru scoala. Nu imi place sa desenez orice si recunosc ca la unele nu sunt bun. Nu sunt bun pentru ca nu ma atrage partea aia si nu am exersat-o. Si din cauza multor limitari, mi-a pierit cheful sa desenez. Si cand vroiam si ma apucam, nu mai aveam dorinta aceea puternica. Este ca si cum mi s-a stins flacara. Dar tot avand talentul, tot eveam idei, Si astfel vreau sa fiu designer.
La cum mi-a fost viata pana acum, limitat de prostiia altora si am pierdut foarte mult timp din cauza limitelor, posibilitatilor, nu stiu, nu vad ceva bun in viitorul apropiat. Daca omenirea se schimba si imi deschide portiile sa ma pot exprima si sa mi se reaprinda flacara, atunci ma for putea exprima in diferite domenii si pe langa design. Ziceam ca voi deveni Profet, deoarece practic nu prea pot si nu fac mai nimic, dar gandirea si sufletul s-au dezvoltat destul de mult si astfel ma pot exprima verbal si scris in multe domenii. Dar problema este ca marea majoritate a omenirii este tot inferioara si degeaba ma exprim ca nu am cui. Nu toata lumea intelege arta, realitatea.
EnSabahNur2
Admin

Vezi profilul utilizatorului http://ensabahnur2.forumsmotions.com

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum