Cand nu esti hotarat/a, dupa ce te iei, dupa gandire sau simturi?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Cand nu esti hotarat/a, dupa ce te iei, dupa gandire sau simturi?

Mesaj  Goddess la data de 2012-05-19, 21:01

.
Goddess

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Cand nu esti hotarat/a, dupa ce te iei, dupa gandire sau simturi?

Mesaj  EnSabahNur2 la data de 2013-10-19, 03:40

Dupa gandire avansata si simturi ascutite. De o pereoada si dupa informatiile accesate din Univers.
Cu cate sti mai multe, cu atat poti gandi mai diversificat si mai vine, si astfel sa ajungi la concluzii mai bune. Dar bineinteles trebuie sa ai o minte libera si sa fi neutru, nu sa te inclini intr-o directie pentru ca asa crezi tu. Trebuie sa culegi cat mai multe informatii si sa le compari si sa le folosesti obiectiv, nu subiectiv. Asta in modul simplu, unde informatia te limiteaza. Poti sa te bazezi si pe simturi, dar trebuie sa le lasi sa se desfasoare si sa fi foarte atent la ele ca in timp sa sti ce inseamna ce simti. Si eu astfel avand informatii din diferite locuri si domenii, le judec neutru si imi las si intuitia sa functioneze, sa ma duca pe calea cea buna, cand informatia ma limiteaza.
Ziceam ca de o perioada ma folosesc si de informatii accesate din Univers. Adica fata de instinctul care iti alege calea din informatiile pe care le sti, eu am reusit si cateodata pot accesa informatie necunoscuta in UNivers. Gen cand ai de ales ce este bine dintre 3 lucruri pe care le sti, intuitia iti alege unul dintre ele, sau nu iti alege niciunul. Daca accesezi informatiile din Univers, poti primi si alte variante fata de cele 3 pe care le sti. Dar pentru a reusi sa faci asta, trebuie sa fi echilibrat, sa iti deschizi mintea, sa iti lasi simturile sa functioneze si intr-un fel sa lasi sa ti se arate. Nu sa te gandesti la variante ca astfel tu vei creea fata de cele 3 variante si alte variante, dar sunt tot limitate de informatiile pe care le sti. Trebuie sa lasi sa plutesti intr-un fel si sa fi foarte atent la ce iti trece prin cap, dar sa nu iei repede o idee si sa o dezvolti, si sa le lasi sa se arate tot felul de lucruri si intr-un fel dupa aceea instinctul alege de acolo. Iti fa face mai evident un raspuns. Facand asta des si lasand libera alegerea de catre instinct, raspunsul va fi din ce in ce mai precis. Daca iti bagi proprile ganduri si alegeri, vei disturba fenomenul si vei alege gresit.
EnSabahNur2
Admin

Vezi profilul utilizatorului http://ensabahnur2.forumsmotions.com

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum