Lucruri pe care pot sa le fac cu energia 4

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Lucruri pe care pot sa le fac cu energia 4

Mesaj  EnSabahNur2 la data de 2011-12-27, 00:55

- Am gasit o bota din lemn verde de salcam ( lemn foarte elastic mai ales pentru ca era verde ). Am mers intr-un parc si am vrut sa o rup de o bara de fier de la un stalp de la un cos de baschet. Am dat cu bota in bara sa o rup si am observat ca era destul de tare lemnul si deabea s-a julit coaja. Mi-am facut avant si am dat mai tare, dar de la forta impactului, lemnul a vibrat tare si m-au durut mainile foarte tare si l-am scapat, bota neavand nimic din nou. Atunci am luat bota din nou in mainile care ma dureau, am luat o pozitie corespunzatoare, m-am incarcat cu energie, m-am concentrat si imi imaginam cum am sa ma misc, am sa lovesc bota de bara de fier si am sa rup lemnul. Imi imaginam exact si momentul impactului si cum fibrele lemnului cedeaza si se rup. Am luat o gura de aer fiind incarcat cu energie si pregatit, m-am curbat si am dat brusc si repede cu bota catre bara de fier si m-am oprit cu putin dupa momentul impactului. Bota s-a curbat, a explodat si partea cealalta a zburat la o distanta destul de mare. Fiind incarcat cu energie incontinuare nu am simtit forta impactului si mi-a absorbit vibratile din maini, eu neavand nici o problema. Locul unde s-a rupt bota era rupt la fel complet si fibrele erau imprastiate.

( Corectat gramatical de Miranda08)
EnSabahNur2
Admin

Vezi profilul utilizatorului http://ensabahnur2.forumsmotions.com

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum