Energia

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Energia

Mesaj  EnSabahNur2 la data de 2011-12-11, 01:14

- De mic am simtit si observat o anumita energie in mine care era diferita ce starile normale. Este ca o vibratie, simt furnicaturi prin tot corpul, simt o stare ciudata in piept, respiratul se simte ciudat ( vibrant ), simt valuri de energie plecand din corp catre brate, catre maini, simt furnicaturi si cateodata chiar intepaturi ( ca mici intepaturi foarte reci de ac ). Aceasta stare seamana cu adrenalina, combinata cu frica, combinata cu iubirea, combinata cu puterea. Este foarte greu sa explic exact cum este, dar stiu ca este altceva si nu acelea.
- Aceasta energie am descoperit-o cand ma speriam. Ma incarcam brusc cu energie si ma simteam precum am zis in descrierea de mai sus. De multe ori cand alunec brusc de pe picioare ma incarc brusc cu energie, dar de data asta este asa de intensa incat ma dor mainile de la incarcarea brusca si puternica cu energie.
- In timp, simtind aceasta energie, incercand sa o inteleg, am incercat sa o reproduc in conditii normale. Am reusit pana la urma. ( Pot sa ii invat si pe altii )
- Ma pot incarca cu energie pur si simplu, ma pot incarca si din mediu, din plante, din animale si chiar din oameni. Incarcarea cu energie depinde foarte mult de starea personala. Incarcarea cu energie din mediu, plante, animale si oameni este diferita in functie de fiecare sursa, fiecare subiect.
- Incarcarea cu energie din aer sau din pamant variaza, cateodata pot absorbi mai multa energie din aer, cateodata din pamant.
- Incarcarea cu energie din plante difera in functie de marime si varsta. Este direct proportionala cu marimea si tineretea. Cu cat mai mare si mai tanara, cu atat mai multa energie pot absorbi.
- Incarcarea cu energie din animale si oameni este mai diferita. Chiar daca este direct proportionala cu varsta, difera foarte mult subiect. Din persoanele mai in varsta nu am putut absorbi multa energie comparativ cu cele tinere, dar de multe ori nu am putut absorbi multa energie si din persoane mai tinere. Precum ziceam, conteaza foarte mult de subiect, unele nu au energie, unele nu permit sa fie absorbite.
- Dupa ce am invatat sa ma incarc cu energie l-am invatat si pe cel mai bun prieten al meu din acea perioada, Mirel, si a reusit si el. Intelegand din ce in ce mai mult si exersand, am reusit sa ne incarcam mult mai usor cu energie. Cu cat ne incarcam mai mult cu atat era mai greu sa mentinem energia in noi, se pierdea usor in mediu. Trebuia facut un echlibru intre energia absorbita si energia folosita pentru a pastra energia absorbita. Dar am observat ca cu cat eram mai incarcati, cu atat ne simteam mai ciudat ( starile din descrierea de mai sus erau mai intense ). Cand eram incarcati cu multa energie se vedea cum ieseau din corp niste flacari galbene de energie, asemanatoare cu situatia cand iasa aburi din corp.
- Fiind incarcati cu multa energie si nefiind comozi cu starea provocata, ne descarcam intentionat. In timp am reusit si invatat cum sa acumulam energie in anumite zone, sa o controlam, sa o concentram. Ne concentram si formam intre maini o sfera de energie pe care o puteam tine intr-o mana. Ea plutea deasupra palmei si din ea ieseau niste flacari galbene. La inceput a fost greu sa reusim sa mentinem sfera de energie stabila si sa ii controlam miscarea. Foarte usor se pierdea in mediu, din nou trebuia facut un echilibru intre energia folosita pentru creearea sferei, energia din sfera si energie pentru a mentine sfera de energie compacta.
- Am inceput sa creem sfere de energie si sa le lansam in mediu. Pentru impingerea unei sfere de energie, trebuie din nou energie, control, forta de impingere si concentrare asupra sferei ( directia sferei poate fi controlata in mers ). Cand o sfera de energie este impinsa, ea lasa o linie de culoare galbena in urma ei.
- Am inceput sa impingem sfere de energie doar prin mediu, dar pana la urma am inceput sa testam diferit.
- Ex: 1. Era vara si intr-o gradina era plin de flori de mac. Un fluture zbura linistit prin gradina de la o floare la alta. Eu m-am incarcat cu energie, am format o sfera de energie, si am impins-o catre fluture. Vazand cum sfera se indrepta catre fluture si asteptand sa il loveasca pe cand sa il atingea, fluturele s-a tras brusc din traiectorie, a zburat repede spiralat in jurul urmei lasate de sfera impinsa si dupa aceea a fugit din gradina. Eu neasteptandu-ma la asta am ramas foarte mirat.
2. Dupa faza cu fluturele, ma incarc din nou cu energie, imi creez o sfera de energie si cautam o noua tinta. Chiar atunci trecea un caine pe langa marginea unui bloc si am impins sfera catre el. Cainele mergea normal, se uita in fata, iar cand sferea de energie l-a atins, s-a oprit brusc, si-a intors privirea catre mine, a stat putin si dupa aceea si-a continuat drumul. Acum am observat ca aceasta energie poate afecta lucrurile.
3. M-am incarcat cu energie, mi-am facut o sfera de energie si am lansat-o in Mirel. El mi-a spus ca a simtit contactul si se simteau niste furnicaturi in corp dupa aceea. ( contactul este asemanator ca si cand se sparge un balon cu apa ) M-am incarcat din nou, mai tare, am creeat o sfera de energie mai puternica si am lansat-o in el din nou. El a spus ca s-a simtit diferenta in intensitate.
- Sferele de energie difera in functie de marime si intensitate. Cu cat este mai mare, cu atat trebuie mai multa energie si cu cat este ma intensa cu atata trebuie mai multa energie pentru a o mentine stabila. Am observat acest lucru dand unu in altul cu sfere normale si simtind contactul doar in zonele unde am dat. Am dat cu sfere mai mari, dar nu se simtea diferenta intre sfere mai mari decat noi sau si mai mari, doar ca simteai contactul pe tot corpul. Am incercat sa facem sfere mai mari si mai concentrate cu energie, dar era foarte greu sa le creem sa le mentinem si sa le lansam.
- In timp am invatat si ne-am facut un scut de energie. Scutul la inceput era sub forma de ou, dar in timp l-am facut sub forma de sfera. Scutul putea fi mai intens sau/si mai gros. Dar pentru al face era nevoie de energie, pentru al tine stabil era nevoie de energie  si pentru al tine existent trebuia alimentat nonstop cu energie. Scutul ajuta la protectie, dar consuma multa energie.

( Corectat gramatical de Miranda08)
EnSabahNur2
Admin

Vezi profilul utilizatorului http://ensabahnur2.forumsmotions.com

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum