Ai omora sa-ti salvezi viata?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Ai omora sa-ti salvezi viata?

Mesaj  Guest la data de 2011-11-08, 13:13

bounce bounce bounce

Guest
Vizitator

Sus In jos

Re: Ai omora sa-ti salvezi viata?

Mesaj  Goddess la data de 2011-12-24, 23:27

Depinde ce este mai important. Dar daca este cazut, da.
Goddess

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  Guest la data de 2012-01-14, 00:37

Nu, in nici un caz...

Guest
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  OverLogic la data de 2012-01-20, 03:00

Eh, ce sa spun Shoes, stai cu pusca in mana sa te mance leul si rateaza marile placeri ale vietii..

Ultima editare efectuata de catre Yam-Nahar in 2012-01-20, 12:44, editata de 1 ori
OverLogic

Sus In jos

Mesaj  Guest la data de 2012-01-20, 11:05

Bun raspuns Yam-Nahar Wink
Initial, majoritatea tindem sa raspundem cu NU categoric la aceasta intrebare , doar pentru ca asa e moral, dar oare cati dintre noi, pusi in fata pericolului, ne mai aducem aminte de moralitate ? Very Happy
Pentru a'mi apara familia sau persoanele la care tin voi face orice - viata mea sunt ei -! Si viata mea conteaza, hai sa fim seriosi, cine'ar vrea sa moara doar pentru moralitate ???....
Intrebarea asta e cu multe taisuri Very Happy depinde din ce perspectiva privesti.

Guest
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Guest la data de 2012-01-20, 16:57

mda asa e, desi intrebarea reala ar fi fost ceva de genu. " Ai omora ca sa salvezi o viata?" deci nu ar fi vorba despre viata ta.

Guest
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Guest la data de 2012-01-21, 04:02

"Mica" ta modificare a intrebarii schimba cu totul tema discutiei. Iti dau un exemplu des utilizat in medicina zilelor noastre: un pacient care sufera de o boala grava, fara sanse de supravietuire, pe de cealalta parte, familia lui; aceasta din urma isi da acordul sa'i fie prelevate organele pentru a le oferi altor pacienti a doua sansa la o viata normala. In acest caz, raspunsul este "da".

Guest
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  Guest la data de 2012-01-21, 04:07

mda asa e se poate. dar intrebarea e daca tu ai salva o viata?... deci daca tu nu esti bolnav pe patu de moarte ai salva viata altuia, esti bine si cineva e in pericol si pe tine te pune in pericol sau nu te pune lai ajuta sa nu moara?

Guest
Vizitator

Sus In jos

Mesaj  OverLogic la data de 2012-01-21, 04:15

Cine il ajuta cu un Kill?
OverLogic

Sus In jos

Mesaj  Goddess la data de 2012-02-13, 18:41

blackdreams a scris:Bun raspuns Yam-Nahar Wink
Initial, majoritatea tindem sa raspundem cu NU categoric la aceasta intrebare , doar pentru ca asa e moral, dar oare cati dintre noi, pusi in fata pericolului, ne mai aducem aminte de moralitate ? Very Happy
Pentru a'mi apara familia sau persoanele la care tin voi face orice - viata mea sunt ei -! Si viata mea conteaza, hai sa fim seriosi, cine'ar vrea sa moara doar pentru moralitate ???....
Intrebarea asta e cu multe taisuri Very Happy depinde din ce perspectiva privesti.

Imi place raspunsul tau.
Goddess

Sus In jos

Mesaj  EnSabahNur2 la data de 2012-02-19, 15:11

blackdreams a scris:Bun raspuns Yam-Nahar Wink

Da ii adevarat. Ma bucur ca poti sa iti dai seama si sa recunosti ca in asemena conditii, defapt lucrurile stau altcumva fata de cum spun multi.
In momente de criza "nu mai esti tu" si poti face lucruri neimaginabile, dar ce faci aia esti, si pana la urma actiunile te descriu.
EnSabahNur2
Admin

Vezi profilul utilizatorului http://ensabahnur2.forumsmotions.com

Sus In jos

Mesaj  OverLogic la data de 2012-02-20, 11:23

Pus in anumite situatii poti lua decizii sau poti face anumite gesturi care te pot soca si de care nu te-ai fi crezut in stare niciodata dar uneori, stand sa te gandesti observi ca desi ai luat o decizie drastica, pentru acel moment era una dintre cele mai bune decizii pe care le puteai lua.
Interesant este ca o persoana pusa din nou in aceeasi situatie poate reactiona total diferit. Totul depinde de starea persoanei atunci cand intampina problema.
OverLogic

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum